Laboratuvar

Hemogram, minik dostlarımızın kan hücrelerindeki nicel değişimleri ortaya koyar. Enfeksiyon, anemi, pıhtılaşma problemleri, immun yetersizlik durumları hakkında bize bilgi verir. Biyokimyasal analizler, bazı enzim, mineral ve moleküllerin kandaki miktarını belirtir.
Hemogram, minik dostlarımızın kan hücrelerindeki nicel değişimleri ortaya koyar. Enfeksiyon, anemi, pıhtılaşma problemleri, immun yetersizlik durumları hakkında bize bilgi verir.

Biyokimyasal analizler, bazı enzim, mineral ve moleküllerin kandaki miktarını belirtir. Bu değerlerin doğrultusunda hastamızın organsal fonksiyonları hakkında kısa sürede bilgi edinebiliriz.

İdrar tahlili: Uriner sistem hastalığından şüphelenilen durumlarda yapılan idrar analizleri ile idrar pH, glikoz, dansite, protein, hemoglobin miktarları tespit edilebilir. Bunun yanında idrar tutulumu durumlarındaki idrar mikroskobik incelemesi ile idrar taşları tespiti ve tür tayini yapabilmekteyiz.

Yukarıda kısaca bahsedilen analizler acil durumlarda edinilmesi gereken sonuçlar sağladığı için laboratuvar anlamında en ihtiyaç duyulan ekipmanları bünyemizde bulunduruyoruz. Bunların haricindeki tüm tahlil ve analiz işlemlerini ie anlaşmalı veteriner laboratvarında gerçekleştirebilmekteyiz.
SOSYAL MEDYA

KUT Veteriner Kliniği
Maslak Mahallesi Hadım Koruyolu Caddesi No: 6 Sarıyer - İstanbul / TÜRKİYE
0541 710 0110 - info@kutveteriner.com.tr

WhatsApp Destek